Manvi

MISIA INDIA 2008

Tento projekt sa usiluje pomôcť chudobným deťom skrze rezidenčné vzdelávanie v meste Manvi Taluk, okres Raichur, štát Karnataka, India.

Situácia v oblasti

Okres Raichur patrí k najzaostalejším a najnevzdelanejším okresom v severnej Karnatake. Celková rozloha okresu je 14 017 km2. Tento okres má päť oblastí, ktoré tvoria okres. Vzdelanie v okrese Raichur má iba 24,96% obyvateľov. Raichur nemá rozvody vody, verejnú dopravu, elektrickú energiu ani komunikačnú sieť. Výsledkom tohto stavu je, že žiaden nový priemysel neprichádza do oblasti a mnoho z menších priemyselných oblastí stále nefunguje.

Dalits – Nedotknuteľní

Medzi mnohými skupinami ľudí, Dalits zaberajú popredné miesto. Termín Dalit znamená  ‘zlomený, ‘marginalizovaný’, ‘trpiaci’, ‘vyhodený’, a ‘pošliapaný’. Nedotknuteľní sú súčasťou kastovného systému alebo Harijans. Dalits boli podrobení mnohým odcudzeniam. Hlavný dôvod nešťastia Dalits je inštitúcia kastovania, čo je v skutočnosti rakovinou spoločnosti. Odkedy kastovnícky systém existuje, ‘Dalits’ boli vždy ponižovaní. Dalits sa nikdy nemohli rozvíjať a stať sa rovnými ostatným. Držali ich na najnižšej spoločenskej vrstve a nedovolili im rozvíjať sa spoločensky, ekonomicky, vzdelanostne, kultúrne a politicky.

Ľudia na dedinách nie sú iba ekonomicky chudobní, spoločensky využívaní a vzdelanostne podvýživený, ale nemajú majetky, sú nezamestnaní, hlboko zadlžení, obete nútenej práce, chorôb a zlej výživy. Veľa detí takisto pracuje. Rodičia nevidia nijaké výhody vo vzdelaní ich detí. Najmä ich chudoba ich privádza a aj ich deti v mladom veku do zamestnania za veľmi nízky plat. Jediná cesta ako zmeniť toto spoločenské zlo je pomôcť rodičom, aby si vedeli postaviť lepšie domy a poslali svoje deti do školy.

Z tohto dôvodu, deti musia byť vytrhnuté zo svojho prostredia, z polí, zo svojich rodín a ubytované v internátoch, kde sú motivované, formované a vychovávané. Tento projekt sa pokúša riešiť vážny problém nútenej práce, práce detí na vidieku v Pannur. Sme determinovaní uviesť každý detail nášho projektu s nadšením a úprimnosťou pre náš cieľ. Veľkosť dobrej vôle a nadšenia sa nie celkom stretá s adekvátnou finančnou podporou. A tak ďalej prosíme o štedré dary s pevným uistením, že každá rupia sa minie pre naše deti. Ste našimi partnermi na záslužnej ceste na podporu chudobných a nevzdelaných na našom vidieku.                                                                                                                                                                                                      Fr. Eric Mathias SJ

Externé súbory

Projekt podporujú

Páter VIJAY KUMAR PRABHU SJ Páter Ján Ďačok SJ
Provinciál provincie Karnataka Provinciál slovenskej provincie
Mandir P.O. Box 173
96 Lavelle Road Panská 11
Bangalore – 560 001 814 99 Bratislava
India Slovensko

NAME OF THE ACCOUNTAND THE A/C NO

Páter František Hylmar SJ Karnataka Jesuit Educational Society
Provinciál českej provincie State Bank of India
Ječná 2 St.Mark’s Road
120 00 Praha Bangalore – 560 001
Česká republika A/c No. SB : 10977252919
Swift Code : SBI NINBBA 169

Kontakt – misia India 2008

Š. Ladislav Šulík SJ P. Martin Halčák SJ
Vedúci projektu Duchovný otec projektu
P.O. Box 173 Františkánska ulica 34
Františkánske námestie 4 917 01 Trnava
814 99 Bratislava
misia.india@gmail.com http://misia.india.googlepages.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Bubblecast plugin is not configured properly. Please, contact administrator.
Add video comment

Stránka misionárov v Indii