Misijný bazár – Trnava 10.12.-11.12.2011

V Trnave v dňoch 10. 12. 2011 – 11. 12. 2011 sa uskutočnil už 5. ročník Misijného bazára, tento rok so zameraním na podporu výstavby základnej školy pre chudobné deti v Jezuitskej misii v Pannur neďaleko mesta Manvi, v okrese Rajchur, v Indickom štáte Karnataka.

Toto cestou sa chceme poďakovať všetkým, ktorí prišli a podporili 5. Misijný bazár v Trnave ako aj všetkým Trnavčanom, ktorí pomáhali pri príprave tejto akcie. Aj vďaka Vám poputuje z tohto bazára na konkrétny cieľ „pomôcť s výstavbou základnej školy“ 3321,61 €.

Človek ktorý navštívil tento bazár našiel praktické, poučné, zábavné ale aj okrasné predmety. Stretol a porozprával sa s dobrovoľníkmi, ktorí navštívili túto misiu v roku 2008 a potom aj v roku 2011. K dispozícii boli obrazové, zvukové materiály, a taktiež aj rôzne darčekové predmety.

Po prvý krát návštevník bazára mal možnosť sa zoznámiť s adopciou detí práve z tejto misie, ktorú založili jezuiti z indickej provincie Karnataka. O adopcii týchto detí sa môžete dozvedieť viac na www.cestadomov.sk, a o samotnej dobrovoľníckej akcie z webovej stránky: www.misiaindia.sk.