Páter Eric Mathias SJ na Slovensku

Eric Mathias SJ, riaditeľ jezuitskej školy Xavier School v Manvi, ktorá je určená hlavne pre najchudobnejšie deti, priletel v piatok 21. 5. 2010 do Prahy. V kostole sv. Ignáca mal besedu o jeho projektoch ktoré sú z časti zrelaizované v provincii Karnataka v Indii.

Od zajtra (24.5.2010) bude na Slovensku kde sa stretne s priateľmi ktorí boli pred dvomi rokmi v jeho misii ale aj s ľuďmi ktorí ho podporovali v Bratislave, Prešove a v Trnave.

V Prešove bude v pondelok 24.5.2010 sláviť Eucharistiu s veriacimi v Exercičnom dome SJ o 17.00h. Po nej bude nasledovať prezentácia a diskusia. V podstate rovnaký program ho čaká aj v utorok v Trnave s tým rozdielom, že sa po prezentácii stretne s možnými dobrovoľníkmi Misie Indie 2011.

Misiu pre tzv. dalitov – najchudobnejšiu vrstvu indickej spoločnosti – začal v rokoch 2001 – 2003 v Pannure. Začal navštevovať dediny a deti posielal do kresťanských škôl. Neskôr založil vlastnú školu v Manvi. Je to jediná škola v celom štáte určená pre dalitov, kde už od prvej triedy prebieha výuka výhradne v angličtine.